BİR SÜRÜ GİYSİM VAR AMA GİYECEK HİÇ BİR ŞEYİM YOK!

Tim Gunn’s Guide to Style isimli programı kaçırmamaya çalışıyorum. Programda Project Runway moda gurusu Tim Gunn’ın moda kurbanlarını tarz sahibi giyinen kişilere dönüştürmesini büyük bir keyifle izliyorum.

Tim Gunn’ın rehberliğinde yaşanan bu değişime her kadının dolabında bulunması gereken temel malzemeler ile modaya uygun bir dolap kuruluyor.

Listede şaşırtıcı bir şey yok ve üzerine tartışabileceğimiz şeyler değil. Merak ediyorum, acaba kaç kadın bu temel malzemelerin hepsine sahip?

Tim Gunn’a Göre Her Kadının İhtiyacı Olan Temel Giysiler

1. Siyah Elbise – Bir klasik kim giyse yakışan bir renk siyah. kendi vücut tipinize ve zevkinize göre siyah bir elbise edinin. Oldukça sade ama bir o kadar da şık görünüyor.

2. Trench Coat – Yine bir klasik seksi moda giysisi.Son bahar için harika bir kurtarıcı giysi. Gossip girl kızları bu parçayı güzelce kullanmışlar.

3. Takım elbise – İlla siyah olması gerekmiyor, ama siyah oldukça şık görünen bir renk bunu da kabul etmemiz gerek. Siyah her şeye yakışan bir renk.

4. Klasik Beyaz Gömlek – Beyaz gömlek oldukça klasik bir parça ama onun ile bir çok farklı ve tarz sahibi görünmek mümkün. Size uygun sitili bulmakla başlamalısınız.

5. Jean – Herkesin en az bir çift jean pantolonu vardır. Peki herkesin üzerinde bu jeanler sahiden iyi duruyor mu. Tim Gunn ‘ın tavsiyelerinden biri de üstünüze uygun bir şey bulamadığınızda en iyi olabileceği alıp terzinize götürüp üstünüze göre düzelttirin diyor. Bu tavsiyeyi geçen yıl dinlemiştim. Alt kısmının duruşu çok hoş ama beli çok bol pantolonumu terziye verdim. Tam vücuduma göre yaptı.Bu seçeneği siz de düşünebilirsiniz.

6. Ceket İçine Giyilebilecek Üstler – Ceket içine giyilebilecek şık ceketi çıkardığınızda da eğlenceli ve şık görünebilecek üstler edinin.
7. Etek – Yakım elbiselerden bahsetmiştik daha evvel. Etekleri yine şık bir siyah blazer altına giyebilirsiniz.Etek oldukça dişi bir giysi. Buna rağmen günümüzde etek ve elbiselerden çok pantolonları tercih ediyor kadınlar. Daha dişi görünmek istediğiniz durumlar için güzel bir seçenek etekler özellikle benim favorim kalem etekler .

8. Elbise – Oldukça rahat, şık, tek parça ve dişi giysiler elbiseler özellikle yazın çoğumuzun tercihi.

9. Siyah Ceket – Genelde erkeksi olduğu düşünülsede doğru bir kesim ile dişi hatları öne jıkarabilen bir giysi ceketler.Takım elbiselerinizde etekeler ve pantolonlar ,beyaz gömlek hatta jeanler ile bile rahatlıkla kullanacağınız giysilerdir. Benim tercihim siyah bele oturan kısa kesim ceketlerden yana.

10. Eşofman – Gündelik hayatta kullanmak için oldukça rahat bir tercih. Rahat bir malzemeden üretilmiş olanlarını seçin yumuşak pamuklu kumaşları tavsiye ederim.

Gördünüz mü? Hiç bir şey yeni değil,sadece temel şeyler, her durumda giyilebilecek,kullanışlı ve zamansız parçalar.

Bu liste oldukça sıkıcı görünüyor değil mi? Bir çok kadın sıkıcı bulduğu için bu listeyi uygulamıyor.

Bu listenin sıkıcı olması gerekmiyor. İşin inceliği her parçayı kendi tarzınıza uygun olarak kişiselleştirmekte. Kendi vücut tipinize uygun ürünleri seçiniz.

Programda üstünde durulan temel konulardan biri de bu ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken kaliteyi öğretmesi. Ben üniversitede öğrenci iken aynı zamanda Marks & Spencer da part time satış asistanlığı yapardım. Öğrendiğim en temel şey bir ürün kaliteli ise ona çok para vermekten kaçınmayın. Çok kaliteli bir ürünü uzun seneler kullanabilirsiniz. Daha ucuza aldığınız bir ürünü ise makinada ilk yıkanmasında kaybedebilirsiniz. Kalite her zaman fiyat ile orantılı değil. Bahsettiğim kalite marka seçmek değil ama kumaş kalitesini ,dikiş kalitesini ayırt etmekle ilgili.

Eğlenceli kısım başlıyor. Alışverişe çıkın! Bu listeyi kullanarak dolabınıza şekil verin. Bu kısmı hallettikten sonra ayakkabılar çantalar ve takılara geçebilirsiniz.

3 comments On BİR SÜRÜ GİYSİM VAR AMA GİYECEK HİÇ BİR ŞEYİM YOK!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer